DOBRODRUŽSTVÍ TAN-YE

//DOBRODRUŽSTVÍ TAN-YE

 

POHÁDKA  (nejen) PRO  INDIGOVÉ, KŘIŠŤÁLOVÉ  a DUHOVÉ DĚTI

Zrození ve světě modrých kytek

Malá TAN-YE se probudila ze zvláštního snu…. Rozhlédla se kolem sebe a viděla, že leží na podivných předmětech…

„Copak to asi je???“ pomyslela si celá rozechvělá.

Najednou si však všimnula, že ten podivný předmět má roztomilý tvar, připomínající kapičku rosy, jeho barva je stejná, jako barva oblohy, na kterou se dívala.

Najednou uslyšela jemný něžný hlásek: „Kdo jsi?“

Malá TAN-YE se rozhlížela, aby zjistila,  kdo se jí ptá, všude kolem ní byla jen spousta podivných modrých předmětů, možná kytiček, které však připomínaly kapky.

Nikoho však neviděla, tak si začala na tuto otázku odpovídat sama..

„Já jsem „TAN-YE“, a vzpomínám si na to, že jsem se narodila tak, že zahřmělo, zablýskalo se, tím se projevilo moje „já“ a ocitla jsem se právě zde.“

TAN-YE si prohlížela svoji podobu, najednou spatřila, že její barva je stejná, jako barva oblohy, ale i těch zvláštních předmětů, které mají tak roztomilý tvar, ano, TAN-YE  byla bleděmodrá..

TAN-YE neznala další barvy, protože v místě, kde se nacházela, bylo vše bleděmodré, ona, ty roztomilé předměty, obloha, vlastně zjistila, že těch roztomilých předmětů je všude hodně, celý prostor, na kterém spala a nyní stála, byl pokryt těmito bleděmodrými předměty..

„Ale já nejsem žádný předmět“ uslyšela TAN-YE  opět ten jemný něžný hlásek.

Rozhlížela se, nikoho však neviděla.

„Haloooo, kdo to ke mně mluví?“ zeptala se nesměle TAN-YE.

„No přece já“ odpovídal jí hlásek.

TAN-YE se rozhlédla a stále nikoho neviděla….

„Asi jsem hodně unavená“ řekla si smutně, „že nikoho nevidím“….

Najednou však ucítila pod nohami i kolem celého svého těla zvláštní teplo, ale i její srdce začalo vnímat lásku, radost, něhu a tu náhle vykřikla: „To mluvíte ke mně vy, kytičky ve tvaru modrých kapiček?!“

Kytky ve tvaru modrých kapek se společně rozvlnily, jako by si oddechly, že TAN-YE přišla konečně na to, kdo k ní mluví.

„Ano, jsme to my, to my mluvíme k Tobě, jen Ty nás nechceš slyšet, protože nevíš, že máme za úkol Tě vyučovat, chránit a provázet na Tvé nové cestě za dobrodružstvím“ řekly kytky ve tvaru modrých kapek sborovým hlasem.

„Jeééé, to se už moc těším, na naše společná dobrodružství, jsem tak moc ráda, že nejsem zde sama, malinko jsem se začínala bát“ řekla nadšeně TAN-YE.

Zpočátku se trošku bála, aby ty kytičky ve tvaru modrých kapek nepošlapala, ale pak zjistila, že jak přes ně kráčí, stávají se její součástí a ona jejich, že jejich něha, radost, láska i moudrost  přecházejí do ní a to, co je zase uvnitř ní přechází  do těch kouzelných kytiček.

Najednou cítila, že její srdíčko se rozsvítilo láskou, její očka se začala šibalsky usmívat, neboť poznala, že je vlastně součástí této heboučké energie lásky a věděla, že se rozhodně nebude už nikdy nudit.

„Jsem tak šťastná a současně se moc těším na společná dobrodružství“ radostně si pomyslela TAN-YE.

Kytičky ve tvaru modrých kapek se pousmály: „Neboj, TAN-YE, čeká tě spoustu dobrodružství, zde u nás se rozhodně nudit nebudeš“.

Jedna z kytek se malinko vážněji zamyslela a promluvila k TAN-YE: „Teď nastal čas, abychom Tě seznámily s naším královstvím. Jak sama vidíš, je zde krásně,  cítíš spoustu pozitivní  energie, lásku, radost. Máme však i svoje povinnosti a Ty teď patříš mezi nás.“

TAN-YE byla nadšená, že bude moci pomáhat v tomto kouzelném království, netrpělivě naslouchala dále.

„Někdy se zde objeví něco, co nedovedeme našimi slovy pojmenovat“ pokračovala ve vysvětlování modrá kytka.

„Něco, co způsobuje, že naše modrá barva se mění na jinou, my samy neznáme její pojmenování, ale cítíme se pak unaveně a některé kytky zmizí zcela“ smutně dodala další modrá kytička a jako její tvar připomínající kapku se malinko zmenšil.

„Jejda….“ vykřikla TAN-YE, „a jak vám mohu pomoci?“

Modrá kytička odpověděla: „Nejdříve Tě zavedeme na jedno kouzelné místo, kde Tě naučíme, jak máš sama uvnitř sebe chránit svoji energii, a též i tu lásku a radost, které uvnitř sebe cítíš“.

Aniž by stačila odpovědět, ocitla se TAN-YE před hodně velikou modrou kapkou, ta už tolik kytku nepřipomínala, protože její špička sahala někam vysoko do nebe a spodní část byla pod povrchem, na které ostatní modré kytičky rostly.

„Pojď ke mně blíže“ ozval se laskavý hlas a TAN-YE věděla, že má vstoupit do této veliké modré kapky.

Protože byla velmi odvážná, a hlavně cítila uvnitř sebe pocit bezpečí, který se v přítomnosti té veliké modré kapky zesiloval, vstoupila do ní.

Laskavý hlas této bleděmodré kapky začal vysvětlovat: „TAN-YE, jsi odvážná, Tvojí mise v našem království spočívá v tom, že budeš rozvíjet svojí lásku, radost, budeš vytvářet další malé bledě-modré kapky“.

TAN-YE se pousmála: „Jejda, to se moc těším“

Laskavý hlas veliké bleděmodré kapky trošku více zesílil: „Někdy se TAN-YE stává, že naše království navštíví „něco“, co se snaží vzít nám naší  sílu lásky, naši energii a tím zničit naše království.“

TAN-YE rychle odpověděla: „Ano, slyšela jsem o tom, ale jak vám mohu pomoci?“

„Nejdříve je potřeba, abys uměla ochránit sebe sama, TAN-YE“ pobaveně odpověděl laskavý hlas velké modré kapky.

„Ochránit??? A co to znamená? Nevzpomínám si, že bych se někdy musela chránit“ řekla s údivem TAN-YE.

Velká bleděmodrá kapka odpověděla: „TAN-YE, byla jsi dříve součástí Světla a Zvuku a narodila ses tím, že se tyto spojily, v čistém Světle a v stálosti klidu Zvuku se není čeho obávat. Zde ale už máš podobu mladé odvážné dívky, jsi krásně bledě-modrá, uvnitř tebe, v tvém centru, které se nazývá srdce stvoření, máš lásku, moudrost i sílu Světla i  jedinečnou melodii sebe sama.   Je potřeba, abys toto chránila před těmi, kteří v našem království se snaží o to, aby tyto vlastnosti získali oni, i když netuší, že je použít nemohou. Bohužel nás však mohou poškodit…“ poněkud smutně poznamenala velká modrá kapka.

„TAN-YE, tvoje ochrana bude působit jako neproniknutelný štít, pokud si představíš, že jsi obklopena modrou kapkou, která vypadá podobně jako já“ šibalsky řekla velká modrá kapka.

„No jo, ale proč tato představa Tebe, velké modré kapky, nemůže pomoci těm ostatním modrým kytkám?“ zeptala se TAN-YE.

„TAN-YE, ty se odlišuješ od těchto kytiček tím, že jsi zrozena ze Světla i Zvuku, ale jsi jedinečná bytůstka, podívej se na sebe, Tvá podoba nepřipomíná kytku“ usmála se velká modrá kapka.

TAN-YE si skutečně uvědomila, že ač je stejně bleděmodrá jako ostatní kytky, má ruce, nohy, trup, hlavu, má bledě-modré dlouhé paprsky kolem hlavy, ale stejně ji něco uvnitř říkalo, že se liší ještě něčím jiným.

Velká modrá kapka pozorovala myšlenky a pocity TAN-YE,  a tak ji s láskou napověděla: „TAN-YE, ty máš přece uvnitř sebe paprsky světla, které mají všechny barvy duhy, a tyto paprsky nejen září jiskřivé duhové světlo, ale vydávají zvláštní melodii, kterou zahrát jen a jen ty…“

TAN-YE si položila dlaně na střed své hrudi, zavřela oči,  začala pociťovat ty paprsky světla, o kterých mluvila velká modrá kapka, a též se zaposlouchala do toho zvláštního zvuku uvnitř sebe… Bylo ji tak krásně, jakoby se najednou spojila co nejvíce sama se sebou, a vzdychla: „Júúúú, to je ale nádhera!!!“ a pokračovala v pociťování toho, co uvnitř sebe má.

Vtom ji oslovil znovu hlas velké modré kapky: „TAN-YE, moc ráda bych pokračovala ve vyučování, jak tuto nádheru, co máš uvnitř sebe, budeš chránit.“

„Omlouvám se, velká modrá kapko“ řekla způsobně TAN-YE a zaposlouchala se do pokynů:

„Tvůj ochranný štít bude působit, pokud si představíš, že jsi obklopena  obrovskou modrou kapkou, a u toho rozzáříš to světlo, které jsi před chvíli pocítila uvnitř sebe sama, představ si, že paprsky tohoto světla vyplňují celou modrou kapku, ve které stojíš, takže tato modrá kapka je úplně jiskřivá, a i když se tě bude snažit něco vystrašit, vzpomeň si na melodii svého nitra. A pokud by to nestačilo, TAN-YE,  vzpomeň si přímo na mě, na to, jak jsme se zde o tom všem bavily“.

TAN-YE poděkovala velké modré kapce, v duchu si pomyslela: „Nooo, je hodně starostlivá, já jsem však odvážná, mě jen tak nikdo nedostane….“

Velká modrá kapka, která myšlenky TAN-YE slyšela se malinko uvnitř sebe zachvěla: „TAN-YE, prosím, hlavně si vždy vzpomeň na velkou modrou kapku, jak stojíš uprostřed ní a z Tvého nitra se šíří jiskřivé paprsky duhové světla, u toho se snaž, prosím pociťovat jedinečnou hudbu toho, kým jsi… Čeká tě spousta dobrodružství, vždy budu s tebou, ale ne vždy ti budu moci pomáhat….                          ZUZANA SOUKUPOVÁ

(pokračování příště)

2019-04-10T13:54:47+00:0010 Duben, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím