DOKONALOST ?

//DOKONALOST ?

 

Konceptem duality je dokonalost, která má, stejně jako jiné vlastnosti, svůj  protipól  v nedokonalosti. Člověk, jenž usiluje o transformaci a rozšíření vědomí se často domnívá, že nedokonalým ho činí  určitá okolnost či stav, a pokud se má stát  dokonalým, musí přijmout jiný stav či okolnost. Avšak přijetím jakýchkoliv podmínek, těch  tzv. ,,dokonalých” či ,,nedokonalých”, pouze stvrzuje realitu odděleného Já (ega).

Je to právě hlas ega (ovlivněný  podvědomými energetickými bloky, společenskými předpoklady a též často i esoterickými normami), jenž se snaží člověka přesvědčit, že je bezcenný, bezmocný, ne-duchovní atd., pokud se nachází například v určité nelehké situaci.

A je to  právě ego, které  jen kvete z  pýchy, když se může cítit  být lepším než ti ostatní, pokud přijme jednu z podmínek definovaných jako dokonalost. Takže  v každém případě,  ať již se člověk nachází ve stavu, když se  dle vnímání skrze ego (či též skrze vnímání osobních já jiných lidí) nachází v  nedokonalém stavu, nebo  naopak si připadá jako zosobnění dokonalosti v určité, či  jakékoliv oblasti života, tento člověk je uvězněn v podmínkách osobního já (ega).

Pokud se povede člověku překonat alespoň zčásti ono vnímání skrze osobní já (ego), pokud pochopí  nelogičnost takového přístupu,  uvědomí si, že nelze nastolit podmínky, které definují dokonalost.

Kdyby se  kdokoliv chtěl  doopravdy a detailně zaobírat světským chápáním dokonalosti, zjistil by,  že vůbec nejsou definovány jasně, že mu skrze vnímání osobního já (ega) bude k oné „dokonalosti“ v jakékoliv oblasti života, ať se jedná o záležitosti materiální, vztahové, duševní či i ty „duchovní“,  vždy něco chybět….

Je samozřejmě vhodné usilovat o „dokonalost“  🙂 čistoty duše, tj. absenci energetických bloků uvnitř sebe sama, ale zde se již vlastně nejedná o  předepsanou, či snad statickou „dokonalost“, ale o stálý proud energie-vědomí, který svým tokem „z“ a do „zřídla“ Zdroje Energie-Vědomí  Všeho Co Je, zajišťuje neustále stávání se duše člověka něčím větším…. Z. S.

 

2020-09-14T15:41:33+00:0014 Září, 2020|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím