Koncept duality

//Koncept duality

 

Konceptem duality je dokonalost, která má, stejně jako jiné vlastnosti, svůj protipól v nedokonalosti. Člověk, jenž usiluje o transformaci a rozšíření vědomí se často domnívá, že nedokonalým ho činí určitá okolnost či stav, a pokud se má stát dokonalým, musí přijmout jiný stav či okolnost. Avšak přijetím jakýchkoliv podmínek, těch tzv. ,,dokonalých” či ,,nedokonalých”, pouze stvrzuje realitu odděleného Já (ega). Je to právě hlas ega (ovlivněný podvědomými energetickými bloky, společenskými předpoklady a též často i esoterickými normami), jenž se snaží člověka přesvědčit, že je bezcenný, bezmocný, ne-duchovní atd., pokud se nachází například v určité nelehké situaci.

A je to právě ego, které jen kvete z pýchy, když se může cítit být lepším než ti ostatní, pokud přijme jednu z podmínek definovaných jako dokonalost. Takže v každém případě, ať již se člověk nachází ve stavu, když se dle vnímání skrze ego (či též skrze vnímání osobních já jiných lidí) nachází v nedokonalém stavu, nebo naopak si připadá jako zosobnění dokonalosti v určité, či jakékoliv oblasti života, tento člověk je uvězněn v podmínkách osobního já (ega).

(úryvek ze studijních skript Světlo SP 3. část….)

2020-09-23T11:23:26+00:0023 Září, 2020|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím