Radost

Všechny Vás moc zdravím,
pamatujete si, jak se nás Zuzka na konci května ptala, kde vzal p. Usui název pro první symbol Reiki? Když jsem si tu otázku přečetla zaradovala jsem se: To je přece snadné…abych vzápětí zjistila, že odpověď visí o 2 patra výše, než na ni jsem schopná dosáhnout. Po této drobné sprše jsem prošla následujícími fázemi: 1. To je ale trapný, že po 100 letech chození na Zličín, nevím tak základní věc. A je taky škoda, že nedostanu za odměnu radost :-). 2.Chudák Zuzka, jak jí asi bude, když jeden z nejobstarožnějších žáků něco takového neví. Nebude vnímat energii do mne vloženou, jak vyhozenou do povětří? Snad někdo z mých spolužáků či mladších osvícených duší odpověď znát bude. Naštěstí jsem se celkem rychle probrala, srovnala ramena , zatáhla břicho, zhluboka se nadechla a řekla si: no Veru, budeš muset žít i s touhle zkušeností. Zkušeností, že ne vše ti jde tak dobře, jak si myslíš. Čekala jsem na příspěvky k této otázce a žádné se neobjevily. Naopak.
Měla jsem pocit už před pár dny, že bych měla napsat tento příspěvek, ale říkala jsem si, že to bude vypadat jako nabádání, že když něco neumím, nic se neděje. Ale o tom to není, spíše o tom, že když zjistíme, že něco nevíme, neumíme, vyskytne se před námi oblast, kterou může prozkoumat, věnovat se jí a odpovědi popřípadě najít. Hlavní je být v klidu, stát s hlavou vztyčenou, vnimat své limity, ale nemít výčitky, ale věnovat pozornost tomu, kam se může naše vědomí rozšířit. Výčitky jsou nebezpečná věc. Jsou jako drobky cukru pro energie, o které opravdu nestojíme.
Pořád tu odpověď nevím, ale až ji budu vědět, tak Zuzi napíšu a už teď se těším, na odměnu tvou radostí :-).

S láskou, Verča

Odpověď: Děkuji moc Verčo, Tvůj příspěvek mě rozesmál 🙂 :-):-), tudíž radost jsi rozšířila i bez správné odpovědi, což je úžasné!!!!!!!! Přiznám se, že jsem chvíli po zveřejnění toho příspěvku  čekala na odpovědi na svou otázku, pak jsem na tuto otázku vlivem různých jiných okolností zapomněla (možná vyšší moc byla ke mně milostivá :-)). Odpovědi jsem dostala celkem 3 🙂  z toho byla jediná správná, ale zaradovala jsem se o to více, že existuje někdo, kdo to zná… Tady nejde pouze o mojí radost, spíše o ucelení studijních materiálů do jednoho celku, uvědomění si, že nic není oddělené, že vše JE SOUČÁSTÍ VŠEHO, tedy píšu zde o “světelných informacích” :-)… A třeba někdo napíše příspěvek, kde to dopodrobna popíše, a pokud ne, hádanka zůstane hádankou…. S láskou Z. 

2019-06-05T16:58:33+00:005 Červen, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím