Sebe-odpuštění

//Sebe-odpuštění

 

Stále znovu a znovu se ztotožňujeme s pocity viny a s obviňováním, obavami ze ztráty a se smutkem při loučení s někým, koho nám již vyšší osud neumožňuje potkávat. Ale  tzv. vina, hřích a všechno, co je s tím spojeno, je výsledkem našeho omezeného osobního vnímání. Pěstujeme si je,  a často se jich můžeme zbavit jen velmi obtížně. Většinou si ani nevšimneme, že jsme se stali jejich otroky, že jsme spoutáni svou minulostí., tolik se litujeme, či se viníme…. Tak se tyto morální koncepty stávají velkými překážkami, znemožňujícími spojení s  vyšší pravdou o nás samotných, o našem plánu života, vyšší pravdou o životě jako takovém…..

Strach ze smrti a ztráty, lítost, pláč i  bolest patří k  životu duše ve fyzické realitě. Představují nezpracovanou  duševní energii (tzv. stín).   Ale dokud tento stín potlačujeme a nehodláme se jím zabývat, brání nám na cestě poznání, na stezce vedoucí k k onomu vnitřnímu míru, lehkosti a nekonečné lásce.

Odpuštění je nejúčinnějším klíčem k poznání skutečnosti tak, jak byla vetkána do našeho gobelínu života, je to jedno z nejdůležitějších tajemství, vedoucích ze života plného stínů do opravdového života, života ve světle poznání. Odpuštění  nám umožňuje  smíření s vlastním stínem a jeho postupnou integraci.

Pokud svůj stín přijmeme za vlastní, staneme se zase celým člověkem. Odpustit sám sobě znamená sundat jakoukoliv masku, kterou nosíme, abychom se zdánlivě cítili v bezpečí, odpustit jiným znamená poznat důvod jejich “přestupků vůči nám”, a to důvod nejen jejich chování, ale též i důvod, proč jsme si my nechali ublížit….

Nejsme totiž schopni se  smířit sami se sebou a být sami sebou, pokud nejsme ochotni vidět a akceptovat všechny stránky své duše, jasněji napsáno, nehrát si pouze na “světce”, kterému je neustále ubližováno   😊, či na ukřivděného člověka, kterému každý jen ubližuje…. Kdo nic neskrývá a miluje sám sebe, ten má pochopení i pro  ty druhé a může je milovat stejně, jako miluje sám sebe……… Z.S.✨✨✨

2020-09-06T17:23:00+00:006 Září, 2020|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím