Vnitřní ticho

//Vnitřní ticho

 

To, co si o něčem myslíme a to, jaké to skutečně je, jsou dvě odlišné záležitosti. Jak vnímáme sebe sama ,  a jak  vnímáme jiné lidi,  a jaká je ve skutečnosti pravda o nás i o nich, jsou opět dvě různé záležitosti.

Pokud člověk na své osobní stezce transformace a vzestupu vědomí usiluje o zklidnění mysli, učí se rozeznávat  zdroj svých myšlenek, a též se s nimi  neztotožňovat ,  zejména s těmi, u nichž pozná, že  jsou mu velmi často projektovány okolím, ty další myšlenky zase   vyplouvají z lidského podvědomí,  Během tohoto poznávání zdroje myšlenek vědomí člověka se stává  čistším a je více schopen opravdu vidět v co nejpravdivější podobě sebe sama, i ty druhé, jakož i každodenní záležitosti svého života, vidět a vnímat život  bez vrchní vrstvy emočních a mentálních komentářů, jež jsou obecně v pozorování života přítomny.

Většina lidí nechybuje záměrně. Přesto však myšlenky, emoce a pocity zbarvující realitu často odvádějí pozornost od pravdivého vnímání toho, co je, ovlivňují jejich  odezvu na každodenní události tím, že vytvářejí filtry vnímání. Takové filtry zahalují,  či svým způsobem modulují  skutečnou podobu toho, co člověk skutečně zažívá. Pokud člověk během své osobní stezky poznání hodlá  „mít jasno“, vede  ho tato potřeba k snaze o získání schopnosti  oddělit se od tohoto proudu nezvaných myšlenek i náhlých emocí, jež jeho  vnímání zabarvují, a namísto toho nalézt ono vnitřní místo, kde se nachází  klid a ticho, místo, v němž lze nalézt  hlubší pravdu.

Tento vnitřní prostor je místem uvnitř každého vědomí, bez ohledu na to, jak moc je naplněno chaosem či jinými emocemi,  místo, na které člověk usilující o vzestup svého vědomé musí dohlížet..  Je to prostor, jenž existuje již jen tím, že člověk je  součástí oceánu vědomí – energie Nejvyššího Zdroje,  a je bytostí, v níž se z ticha mohou vynořit nové postřehy a nový pocit duševní čistoty (nevinnosti), světla pravdy, bezpodmínečné lásky  a vnitřního míru.

K tomu, aby člověk dosáhl tohoto místa vnitřního klidu, vede prakticky celá stezka poznání. Zejména zpočátku, ale i během tzv. kvantových skoků vědomí, je nutné propouštění šumů hlasů podvědomí i myšlenkových šablon analytické mysli, což  nemusí být hned zpočátku úplné. V dálce může znít šum hlasů a  uvnitř člověka mohou  sídlit myšlenky, k nimž se vrátí, jakmile se pustí do běžných činností. Ale pro chvilku zvnitřnění je prostor blahodárného ticha místem, kde může spočinout, obklopen  něhou, otevřen vůči přítomnosti  neočekávaných informací,  odpovědí na problém,  jenž mu snad předtím připadal příliš složitý, než aby ho člověk vůbec začali řešit, nebo pocit klidu, přijetí a míru, či tichý pocit lásky existující v podobě harmonické  atmosféry.   Každý člověk může nalézt každou z těchto kvalit, jestliže vstoupí do svého nitra a chvíli tam setrvá.           Z.S.

 

2020-09-06T16:53:29+00:006 Září, 2020|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím