Život je krásný

//Život je krásný

 

Bylo, nebylo, kdesi v malém městě žil chlapec, který se nebál říct pravdu i když věděl, že reakce na ní nebude zrovna příjemná. Chtěl vystudovat vysokou školu, poznat svět, stavět budovy, no věděl co chce a plány měl velké. Jeho otec vedl záložnu, která místním lidem pomáhala, jelikož půjčovala i těm méně movitým, kterým místní banka nechtěla pomoci. Otec zemřel a náš hrdina převzal jeho práci, místo aby šel studovat na vysokou. Nebyl to jeho plán, nechtěl tu práci dělat, ale když viděl, jak místní bankéř chce schlamstnout záložnu, aby mohl ovládat celé město, zůstal. Zůstal a pomáhal lidem dál. A doufal, že až se vrátí jeho mladší bratr ze studií, nahradí ho a on si bude moci plnit své sny. Jak to tak bývá, vše bylo jinak. Bratr záložnu nepřevzal, hrdina se oženil a postupně měl 3 děti. Žili ve starém domě a peněz moc neměli. Ale díky tomu, jak čestně a spravedlivě vedl záložnu s cílem pomáhat druhým, podařilo se mu pro spoustu ne příliš movitých rodin postavit domy. Jednoho dne si ho pozval bankéř, který chtěl ovládat záložnu a udělal mu nabídku, „která se neodmítá“. Obrovský balík peněz za to, že bude pracovat pro něj. Hrdina měl v první chvíli opravdu radost, představil si nejspíš, že zabezpečí rodinu, opraví dům a bude fajn, ale po krátké chvíli mu došlo o jakou lest se jedná a nabídku striktně odmítl. Zanedlouho na to, v den kdy k nim měla dorazit kontrola, šel jeho strýc uložit do banky peníze ze záložny. Nedopatřením, při výměně názoru s bankéřem, peníze ztratil. Bankéř je najde, ví komu patří, ale nevrátí je. Hlavní hrdina se sesype. Je mu jasné, že záložna končí a on půjde sedět za zpronevěru. Doma křičí na ženu a děti, kteří nic netuší a ze zoufalství se rozhodne vzít si život. Uteče ven do vánice a chce skočit do ledové řeky. A protože je muž s čistým srdcem a láskyplnými záměry, pošlou z nebe anděla, aby mu pomohl. Hrdina pochopitelně nevěří, že anděl je opravdu anděl a pokládá ho za blázna. Anděl se tedy rozhodne, že nejlepší bude ukázat mu svět, jak by vypadal, kdyby se nenarodil. A tak hrdina vyrušen od svého úmyslu andělem se vrací zpět do města. Myslí, že blázní, jejich starý dům je rozpadlý a nikdo v něm není. Město se jmenuje po místním bankéři, všude jsou herny, bary, pivnice. Potkává lidi, které zná, ale chovají se nepříjemně až neurvale. Na kraji městečka, kde vystavěl domky pro místní, nic není. Atmosféra celého městečka je neutěšená a jaksi studená. Zoufale běží k domu své matky, kde mu dveře otevře strhaná žena, která ho nepoznává. Všude ho provází anděl a čeká, až mu to dojde. A protože v hrdinovi začne klíčit semínko poznání, vrátí anděl vše do původního stavu. Vrací se domů a nachází svou rodinu. Do domu proudí plno lidí z městečka a nosí peníze, každý co může, všichni ti lidé, kterým po léta prostřednictvím záložny pomáhal a před ním jeho otec. Vyberou chybějící peníze a něco navíc. Celý příběh má šťastný konec. (Jedná se o převyprávěný příběh filmu Život je krásný z roku 1946).

Sedím, pláču dojetím, přemýšlím a říkám si … Jeden jediný člověk, který byl pravdivý, odvážný, měl čisté záměry a pracoval pro dobro všech, doslova zachránil celé město a vůbec si toho nebyl vědom. Což teprve zmůže ten jež má zrovna tak čisté záměry a k tomu navíc všechny ty duchovní vědomosti a pomocníky, které jsme obdrželi od našich přátel a Zuzanky. Zachrání celou planetu, či galaxii, nebo vesmír, nebo ještě mnohem, mnohem více :-) ? Ale ano, život je opravdu krásný.

S hlubokou úctou k síle vašeho vnitřního světla s láskou Via.

Odpověď: Děkuji z celého srdce “Vio” za Tvá moudrá slova tohoto příběhu, tím, že jsi jej sepsala,  jsi působila jako anděl Ty pro hodně “studujících”, neb právě dnes jsem byla zarmoucena z toho, jak lidé, kteří na sobě více než 10 let pracují, se obrací od skutečného duchovního Světla a zabředávají do sfér psychických sil, které jim nabízí onu širokou cestu, která však nevede do k. sfér, ale na obrácenou stranu Existence….A v současné době je každé rozzářené srdce, které září skutečně čistým duchovním světlem, velmi potřebné…. S láskou Z.

2020-01-19T21:15:30+00:0019 Leden, 2020|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím